Громадська рада при Міністерстві закордонних справ України

Київ 16:35

Громадська Рада провела круглий стіл «Інтеграція українського законодавства з правовою системою Європейського Союзу»

01 серпня 2013, 14:49

Захід відбувся 24 липня 2013 р. у приміщенні Дипломатичної академії України. Ініціатором та організатором виступив Комітет Громадської ради з питань європейської інтеграції України та співробітництва з країнами Європейського Союзу, який має намір провести серію зустрічей та круглих столів з питань європейської інтеграції України.

Відкриваючи тематичну дискусію, Голова Громадської ради Володимир Щелкунов наголосив на важливості проблематики, винесеної під час першого круглого столу з метою обговорення ходу судової реформи в людському вимірі, закликав до практичного втілення результатів обговорення. 

У роботі круглого столу взяли участь фахівці з питань судової системи, наукові експерти, дипломати,  представники професійних об’єднань і громадськості та медіа-сфери.

За підсумками діалогу учасники зібрання вирішили надати громадські рекомендації та сигнали для громадянського суспільства та органів виконавчої влади. Зокрема, вирішено: 1) взяти участь у розробці стандартів якості надання безоплатної правової допомоги за активної взаємодії якнайширшої адвокатської спільноти із залученням громадських організацій, незалежних експертів, а також у тісній співпраці з Міністерством юстиції України та Координаційним центром з надання правової допомоги;

2) підготувати та направити листи до МЗС, Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ, Генеральної прокуратури України щодо запланованих заходів;

3) провести наступний захід із залученням представників МЗС, Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ та Генеральної прокуратури України.