Громадська рада при Міністерстві закордонних справ України

Київ 12:49

28 квітня за наполяганням делегації України відбулося екстрене відкрите засідання РБ ООН, присвячене темі російської агресії проти нашої держави

29 квітня 2016, 10:26

28 квітня за наполяганням делегації України відбулося екстрене відкрите засідання Ради Безпеки ООН, присвячене темі російської агресії проти нашої держави.

Основною метою заходу було загострити увагу Ради Безпеки на погіршенні безпекової ситуації на Донбасі у контексті невиконання Росією Мінських домовленостей, а також на питанні заборони тимчасовою окупаційною владою в Криму діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Під час засідання з брифінгами виступили помічник Генерального секретаря ООН з політичних питань Тайє-Брук Зеріхун, глава СММ ОБСЄ Ертурул Апакан та спеціальний представник Діючого голови ОБСЄ Мартін Сайдік. Українську делегацію очолив заступник Міністра закордонних справ України-керівник апарату Вадим Пристайко.

Більшість держав-членів Ради Безпеки ООН підкреслила, що виконання Мінських домовленостей на сьогодні є єдино можливим механізмом врегулювання ситуації на Донбасі. Усі сторони, й у першу чергу РФ, було закликано виконати взяті на себе зобов’язання та якнайшвидше забезпечити дієве припинення вогню і відведення важкого озброєння.

Ключові делегації також у черговий раз рішуче засудили російську агресію в Україні, у т.ч. окупацію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, підкресливши, що незаконне рішення російської тимчасової окупаційної влади щодо заборони Меджлісу є свідченням триваючих репресій по відношенню до кримськотатарського народу. Глибоке занепокоєння щодо заборони Меджлісу висловив також помічник Генерального секретаря ООН з політичних питань Т.-Б.Зеріхун.

Результати засідання РБ ООН ще раз засвідчили ізольованість РФ у ході розгляду питання російсько-українського конфлікту.

Останні новини

Конгресмени та сенатори підтвердили двопартійну підтримку України та наголосили на важливості стратегічного партнерства між Україною та США. | 21 березня, 18:22

21 березня 2019 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів зустріч з делегацією Конгресу США на чолі з сенатором Майком Крейпо, до якої також увійшли сенатори Джон Баррассо, Джон Кеннеді та члени Палати представників Расс Фулчер та Деббі Вассерман Шульц.