Громадська рада при Міністерстві закордонних справ України

Київ 16:30

Звіт Голови Громадської ради І.Жданова про роботу Громадської ради при МЗС України за 2012 рік

Засідання Громадської ради

22 лютого 2012 р. – засідання ГР при МЗС України відбулося відповідно до порядку денного. В ході засідання були затвердженні План діяльності Громадської ради на 2012 рік, проект регламенту Громадської ради при МЗС України і пропозиції ГР до Орієнтовного плану консультацій МЗС з громадськістю на 2012 рік. Також були внесенні доповнення до Положення про ГР при МЗС України. Рішенням ГР зі складу Громадської ради при МЗС України було виключено 18 членів, які систематично пропускали засідання.

26 квітня 2012 р. – відбулося засідання Громадської ради при МЗС України. Відповідно до порядку денного на засідання були розглянуті питання європейської інтеграції в контексті парафування Угоди про асоціацію Україна – ЄС, участі громадськості у заходах в рамках підготовки до проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу ЄВРО – 2012, а також питання візової політики в Україні  і сприяння місіям міжнародних спостерігачів під час виборів народних депутатів України. В ході засідання були затвердженні громадські директиви делегації України до саміту НАТО в Чикаго, США у травні 2012 р. та регламент роботи Громадської ради при МЗС України. Також були вирішені організаційні питання.

25 вересня 2012 р. – відбулося засідання Громадської ради при МЗС України. На засіданні членами Громадської ради при МЗС України були затвердженні рекомендації стосовно візової політики. Відбулося обговорення рекомендацій щодо розвитку міждержавних відносин між Україною та Румунією, питання участі громадськості у заходах в рамках підготовки до головування України в Організації з безпеки та співробітництва в Європі у 2013 році, а також планів по сприянню  інститутів громадянського суспільства роботі місій міжнародних спостерігачів під час виборів народних депутатів України. Рішенням Громадської ради з списків членів ради було виключено 17 осіб, які пропустили три і більше засідань без поважних причин.

14 грудня 2012 р. - відбулося засідання Громадської ради при МЗС України. Голова Громадської ради І.Жданов вмступив із звітом про роботу Ради у 2012 році. Серед найважливіших заходів Громадської ради відзначено наступні: проведення чотирьох засідань, організація та співучасть у низці міжнародних конференцій, «круглих столів», зустрічей, брифінгів тощо з обговоренням найактуальніших зовнішньополітичних питань, затвердження рекомендацій стосовно візової політики, сприяння інститутів громадянського суспільства роботі місій міжнародних спостерігачів під час виборів народних депутатів України, участь у Раді голів громадських рад при органах виконавчої влади та обласних і міських державних адміністраціях, створеної при Кабінеті Міністрів України, налагодження активних робочих контактів з керівництвом МЗС та профільними структурними підрозділами Міністерства. Робота Громадської ради, Голови і правління була визнана задовільною. На засіданні прийнято заяву Громадської ради щодо Митного союзу та схвалено громадські рекомендації стосовно пріоритетів головування України в ОБСЄ у 2013 році; створено ініціативну групу для підготовки установчих зборів з формування нового складу Громадської ради при МЗС України.

Засідання правління Громадської ради

5 березня 2012 р. - відбулося робоче засідання правління Громадської ради за участю заступників Голови, секретаря та керівників комітетів Ради. Голова Громадської ради І.Жданов поінформував членів правління про роботу з підготовки до наступного засідання Ради та запропонував орієнтовний порядок денний, який включатиме тематику ЄВРО-2012, виборів народних депутатів, візові питання, розробку громадських директив до саміту НАТО в Чикаго, США у травні ц.р. У ході засідання обговорено питання організації та проведення низки заходів, ініційованих комітетами Ради.

4 квітня 2012 р. - розширене засідання правління Громадської ради за участю заступників Голови, секретаря та керівників комітетів Ради. Голова Громадської ради І.Жданов поінформував про поточну роботу правління та окремих комітетів протягом березня 2012 р., виокремив участь Громадської ради у Національному круглому столі під головуванням Прем’єр-міністра України з обговорення Плану дій з реалізації міжнародної ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд» (30 березня) та проведення круглого столу стосовно візової політики в Україні (22 березня). Основні теми стосувалися підготовки до наступного засідання Ради, зокрема, проекту порядку денного. За пропозицією Голови Ради, до проекту включено такі питання як участь громадськості у заходах в рамках «ЄВРО-2012», схвалення резолюцій за підсумками круглого столу з проблематики візової політики, євроінтеграційна тематика у контексті парафування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, розробка громадських директив офіційній делегації України до саміту НАТО в Чикаго, США у травні п.р, сприяння роботі місіям міжнародних спостерігачів під час виборів народних депутатів України, розробка Регламенту роботи Громадської Учасники розширеного засідання заслухали і взяли до відома пропозиції щодо налагодження взаємодії Громадської ради з НУО «Всеукраїнська Академія наук» у проектах під егідою ОБСЄ та семінарах з антикорупційної проблематики.

24 травня 2012 р. – відкрите засідання Комітету з питань формування міжнародного іміджу України Громадської ради на тему: «Можливі (непередбачувані) безпекові загрози для учасників та гостей ЄВРО-2012 в Україні».

13 вересня 2012 р. – засідання правління Громадської ради за участю заступників Голови, секретаря та керівників комітетів Ради. Під час засідання учасники обговорили проект порядку денного, внесли певні зміни. Обговорили майбутні рекомендації щодо поліпшення ситуації з видачею віз країн ЄС в Україні, сформульовані за наслідками громадського моніторингу візової практики країн ЄС у 2012 році. Голова Громадської ради І.Жданов проінформував про створення Ради голів Громадських рад при Секретаріаті Кабінету Міністрів України та про участь у першому засіданні зазначеного форуму.

21 листопада 2012 р. – засідання правління Громадської ради за участю заступників Голови, секретаря та керівників комітетів Ради. Учасники обговорили проект порядку денного. Обговорювалось питання створення ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу Громадської ради. Голова Громадської ради проінформував про заплановані на кінець листопада громадські обговорення, які відбудуться у формі круглого столу у приміщенні Дипломатичної Академії України при МЗС України і будуть присвячені головуванню України в ОБСЄ у 2013 році.

11 грудня 2012 р. - відкрите засідання правління Громадської ради за участю заступників Голови, секретаря, керівників комітетів Ради і членів комітетів. Під час засідання учасники обговорили проект порядку денного, внесли певні зміни. Обговорювалось питання звітів про діяльність у 2012 році. Був сформований попередній склад ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу Громадської ради. Остаточний склад групи буде сформовано на засіданні Громадської ради 14 грудня 2012 р. Розглядалось питання змін до Закону «Про громадські об’єднання».

Зустрічі голови і членів правління Громадської ради

26 січня 2012 р. - відбулася зустріч Голови та заступників Голови Громадської ради при МЗС України з Першим заступником Міністра закордонних справ України Р.М.Демченком. У зустрічі також взяли участь секретар Громадської ради і заступник директора Департаменту інформаційної політики. Під час зустріч, яка була ініційована Громадською радою, відбувся конструктивний обмін думками щодо зміцнення взаємодії МЗС з громадськістю. Голова та члени правління Громадської ради поінформували керівництво Міністерства про діяльність Ради, плани на 2012 рік, висловили в ході дискусії низку пропозицій стосовно проблематики зовнішньополітичної сфери діяльності та співучасті громадськості у заходах, які проводить МЗС і які із зацікавленням і розумінням були сприйняті Першим заступником Міністра закордонних справ. За підсумками зустрічі досягнуто конкретних домовленостей стосовно взаємодії МЗС та Громадської ради за участю підрозділів Міністерства

5 березня 2012 р. - Голова Громадської ради І.Жданов та члени ініціативної групи з підготовки пропозицій щодо сприяння спостережним місіям за виборами до ВР України провели зустріч з Послом з особливих доручень МЗС Є.Перебийносом, в ході якої домовилися про взаємодію Громадської ради та МЗС з питань, пов»язаних із наданням можливого сприяння міжнародним спостережним місіям за виборами народних депутатів в України.

14 червня 2012 р. – Голова Громадської ради  І.Жданов взяв участь у зустрічі Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова з головами Громадських рад, утворених при органах виконавчої влади. В ході обговорення учасники заходу висловили пропозицію щодо залучення рад до реалізації системних реформ. Було запропоновано провести зустрів голів Громадських рад з членами уряду, які відповідають за реалізацію реформ.

5 липня 2012 р. – Голова Громадської рад при МЗС України І.Жданов взяв участь у зустрічі Віце-прем’єр-міністра – Міністра соціальної політики С.Л.Тігіпка та Віце-прем’єр – Міністра охорони здоров’я Р.В.Богатирьової з головами Громадських рад при органах виконавчої влади. В ході зустрічі були обговорені пропозиції щодо внесення змін до нормативно-правового забезпечення діяльності Громадських рад.

30 серпня 2012 р. – Голова Громадської ради при МЗС України І.Жданов взяв участь у першому засіданні Ради голів громадських рад  при органах виконавчої влади у КМ України.

30 серпня 2012 р. - Голова Громадської ради при МЗС України І.Жданов взяв участь у зустрічі Міністра освіти і науки, молоді та спорту Д.В.Табачника, Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства А.М.Близнюка і Міністра фінансів Ю.В.Колобова з головами Громадських рад при органах виконавчої влади.

Круглі столи, конференції, форуми, громадські обговорення

22 березня 2012 р. - відбувся круглий стіл з обговорення питань щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

23 березня 2012 р. – вдбулося громадське обговорення проекту концепції Державної програми формування позитивного міжнародного іміджу України на 2013–15 рр.

20 квітня 2012 р. – круглий стіл «Україна напередодні Євро-2012: громадський контроль» безпосереднім організатором якого був Комітет з питань формування міжнародного іміджу України Громадської ради при МЗС України. Під час заходу обговорювались найбільш актуальні питання, які хвилювали громадськість напередодні проведення чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012».

22 квітня 2012 р. – круглий стіл «Башта часу. Світ без обмежень? Правда про візи» з питань візової політики. У заході прийняло участь 69 учасників серед яких було 19 представників  ЗМІ. Круглий стіл був присвячений консульським питанням, зокрема, візовій політиці.

25 травня 2012 р. – проведено Міжнародний громадський саміт «Народна дипломатія як фактор народної євроінтеграції».

9 липня 2012 р. – конференція «Партнерство Україна-НАТО: минуле, сучасність та майбутнє»,  Яка була присвячена святкуванню 15-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО в рамках Дня євроатлантичного партнерства.  У конференції прийняли участь Голова і члени Громадської ради при МЗС України.

24 вересня 2012 р. – міжнародна конференція «Балкани-Кавказ- Придністровя: історична драма». В ході конференції учасники обговорювали сучасний стан і перспективи врегулювання «заморожених конфліктів» та досвід для України.

4 жовтня 2012 – міжнародний форум на тему «Формування порядку денного головування України в ОБСЄ у 2013 році». Метою форуму було представити та обговорити рекомендації для Уряду України, зокрема, Міністерство закордонних справ  України, стосовно пріоритетів та основних кроків під час Українського головування в ОБСЄ у 2013 році, які були підготовлені групою експертів. В обговоренні прийняли участь голова Громадської ради при МЗС України І.Жданов і голова Комітету з питань Європейської інтеграції та європейських країн Громадської ради при МЗС України О.Сушко.

16 листопада 2012 р. – відбулася конференція на тему «Українська призма: перспективи двосторонніх відносин України з сусідніми країнами».

27 листопада 2012 р. – відбувся круглий стіл «Обговорення пріоритетів головування України в ОБСЄ в  людському вимірі».

29 листопада 2012 р. – круглий стіл «Обговорення пріоритетів головування України в ОБСЄ у військово-політичному вимірі».

30 листопада 2012 р. – круглий стіл «Обговорення пріоритетів головування України в ОБСЄ в  економіко-довкільному вимірі».

Прес-конференції

2 квітня 2012 р. – проведено прес-клуб за участю заступника Міністра-керівника апарату П.Клімкіна та представників Громадської ради і Міжнародної дипломатичної місії народної дипломатії «Європейська Україна».

27 квітня 2012 р. – відбулася спільна прес-конференція Голови та членів правління Громадської ради і директора Департаменту інформаційної політики О.Волошина з актуальних питань зовнішньої політики України та ролі громадськості у виробленні державної політики.

Рішення Громадської ради

26 квітня 2012 р. – Резолюція Громадської ради при Міністерстві закордонних справ України прийнята за підсумками круглого столу «Україна напередодні Євро-2012: громадський контроль». В резолюції йдеться про рекомендації Кабінету міністрів України, центральним органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування міст, які приймають Чемпіонат Європи з футболу та іншим організаціям, які відповідають за організацію проведення Євро-2012, вжити додаткові заходи для забезпечення безпеки та зручності перебування іноземних гостей в країні, утворити у складі Громадської ради при МЗС Робочу групу Євро-2012 на базі Комітету з питань формування міжнародного іміджу України.

26 квітня 2012 р. – Громадські директиви президенту України В.Ф.Януковичу щодо формування ініціатив та пропозицій на саміті НАТО в Чикаго (США) 20-21 травня 2012 року.

26 квітня 2012 р. – Експертні рекомендації Громадської ради при Міністерстві закордонних справ України, прийняті за результатами круглого столу щодо візової політики та практики надання Шенгенських віз.

25 вересня 2012 р. – Заява Громадської ради при Міністерстві закордонних справ України щодо розпуску Громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ України.

25 вересня 2012 р. – Рекомендації щодо поліпшення ситуації з видачею віз країн ЄС в Україні, сформульовані за наслідками громадського моніторингу візової практики країн ЄС у 2012 році.

14 грудня 2012 р. – Рекомендації Громадської ради при МЗС України стосовно визначення пріоритетів головування України в ОБСЄ в 2013.

Вибори народних депутатів України

У березні 2012 р. була утворена Робоча група зі сприяння міжнародним місіям спостерігачів під час виборів народних депутатів України. До складу групи увійшли члени Громадської Ради, представники МЗС, ЦВК, НГО «ОПОРА». Упродовж травня - червня 2012 р. велася робота Робочої групи над англомовним довідником з питань національного виборчого законодавства.