Громадська рада при Міністерстві закордонних справ України

, Київ 20:38

Заява Громадської ради при МЗС України

06 грудня 2014, 18:27

У звязку з проведенням «виборів» на Донбасі 2 листопада 2014 року Громадська рада при МЗС України заявляє про таке.

 

2 листопада 2014 року на Донбасі відбулися «вибори» у самопроголошених «республіках» ДНР і ЛНР.

Так звані «вибори», проведені всупереч чинному законодавствству України та під дулами зброї, є незаконними.

Очевидним є те, що їх організатори мають на меті подальшу дестабілізацію ситуації на сході країни та захоплення державної влади у регіоні Донбасу.

Подібні кроки ведуть до зриву «мінських домовленостей» і можуть призвести до чергової хвилі ескалації напруження, збройного притистояння та непередбачуваних наслідків.

Світова спільнота не визнає ці псевдовибори. Країни ЄС та США, ООН, інші авторитетні міжнародні організації засудили той фарс, який відбувся на окупованій та контрольованій сепаратистами території Донецької та Луганської областей.

 

Громадська рада при МЗС України приєднує свій голос до тих, хто засуджує будь-які дії, спрямовані на розкол України.

Ми закликаємо усі демократичні сили світу об’єднати зусилля на захист свободи, територіальної цілісності і суверенітету Української держави.

Звертаємося до Парламенту та Уряду із закликом вжити необхідних і вичерпних заходів для реалізації задекларованих соціально-політичних та економічних реформ в усіх сферах відповідно до європейських стандартів та на основі виконання Угоди про асоціацію, що стане запорукою подальшої розбудови успішної європейської країни.

Ще раз нагадуємо: Батьківщина у нас одна. Україна.

Єдина і неподільна!