Громадська рада при Міністерстві закордонних справ України

, Київ 00:43

Заява Громадської ради щодо підтримки євроінтеграційного курсу України

06 березня 2013, 18:20

Громадська рада при МЗС України вітає прийняту Верховною Радою України постанову щодо євроінтеграційних прагнень України, в якій відзначено  пріоритетність європейського вектора для України. Європейська перспектива повинна стати об’єднувальним чинником консолідації для  переважної  більшості  політичних  сил нашої країни.

Постанова має особливе значення для українського народу, який пов’язує з європейською інтеграцією підвищення стандартів життя та стабільність свого майбутнього, оскільки Угода про асоціацію між Україною та ЄС забезпечить доступ  України до найбільшого у світі внутрішнього ринку та надасть значні переваги у торгівлі та залученні інвестицій.

Громадська  рада при МЗС України вітає проведення 25 лютого 2013 р. у м. Брюсселі Саміту Україна – Європейський Союз, під час якого підведено підсумки співпраці між Україною та ЄС за 2012 рік та окреслено пріоритетні напрямки взаємодії на поточний рік.

Послідовність у виконанні Україною рекомендацій, викладених  у резолюціях Європейського Парламенту та висновках Ради ЄС, є дуже важливою для подальшого проведення реформ і руху нашої держави у напрямку євроінтеграції. Також є важливим, аби Україна та ЄС зробили спільні кроки, які дозволять на Третьому саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада 2013  р. підписати Угоду про асоціацію, включаючи створення всеохоплюючої та поглибленої зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом.

Громадська рада при МЗС України підтримує ініціативу Міжнародної Дипломатичної Місії Народної Дипломатії «ЄВРОПЕЙСЬКА УКРАЇНА» як інституту громадянського суспільства щодо проведення моніторингу, в рамках Комітету Громадської ради з питань євроінтеграції, повного виконання погоджених з Європейським Союзом заходів та рекомендацій, передусім Плану дій з лібералізації візового режиму для України та забезпечення ратифікації змін до Угоди про спрощення оформлення віз, а також активізації діяльності щодо прийняття регуляторних актів держави, спрямованих на адаптацію законодавства України до законодавства Європейського Союзу.