Громадська рада при Міністерстві закордонних справ України

, Київ 20:25

Всеукраїнська конференція Товариства «Україна-В’єтнам» пройшла у Києві

08 грудня 2014, 17:48

6 грудня 2014 р. у приміщенні Київського міського будинку вчителя відбулося засідання Всеукраїнської конференції Товариства «Україна-В’єтнам».

Серед учасників та гостей заходу були Надзвичайний і Повноважний Посол Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні Нгуєн Мінь Чі, Голова Київської обласної державної адміністрації Володимир Шандра, Перший заступник Голови Київської міської державної адміністрації Ігор Ніконов, голова Товариства "Україна-Світ", український поет, державний і громадський діяч Іван Драч.

Олександр Шлапак як Голова Товариства «Україна-В’єтнам» зазначив, що товариство має багаті традиції і фактично спільну з В’єтнамом історію. За його словами, найбільш шанована частина громадської організації представлена ветеранами. Велика увага приділяється підтримці ветеранського руху воїнів – інтернаціоналістів, увічненню їх бойових подвигів. Майже рік товариство веде збір особистих речей і фотографій українських ветеранів для експозиції нових Військово-історичного музею і Музею військ ППО-ВПС В’єтнамської Народної Армії. Їх відкриття заплановано на 2015 р. до 50-річчя першого бою ракетників.

Разом з тим, майже шість років існує в’єтнамська програма з відвідання цієї країни для ветеранів війни. За цією програмою близько 250 осіб отримали нагоду зустрітися зі своїми в’єтнамськими бойовими товаришами, відпочити та оздоровитися. Остання делегація ветеранів повернулася на Батьківщину напередодні конференції.

В’єтнам надзвичайно високо цінує українську освіту: В українських вузах Києва, Одеси, Харкова, Донецька, Львова пройшли навчання велика кількість в’єтнамських студентів. Наразі більше 1400 студентів здобувають освіту у наших вишах.

Голова товариства наголосив, що в’єтнамці щиро підтримують українців і їхньому прагненні бути незалежними та вільними, зокрема, під час Революції Гідності. За таку щиру і дружню підтримку подякували В’єтнаму також Володимир Шандра та Ігор Ніконов.