Громадська рада при Міністерстві закордонних справ України

, Київ 20:11

Норвегія залишається відданим партнером України на шляху її європейських та євроатлантичних прагнень - Державний секретар МЗС Норвегії

14 травня, 16:54

«Норвегія залишається відданим партнером України на шляху її європейських та євроатлантичних прагнень. Підтримка України має залишатись серед першочергових питань порядку денного міжнародної спільноти», заявив Державний секретар Міністерства закордонних справ Норвегії Аудун Халворсен 14 травня ц.р. під час зустрічі з заступником Міністра закордонних справ України Сергієм Кислицею.

Учасники зустрічі констатували високу активність двостороннього партнерства, зокрема у сфері політичного діалогу. Користуючись нагодою, норвезька сторона підтвердила наміри Голови Стортингу (парламенту) Норвегії Торе Вілхелмсен Трьоен та Міністра закордонних справ Норвегії   Іне Еріксен Сьорейде здійснити офіційні візити в Україну у другому півріччі ц.р. Також було відзначено позитивні тенденції у сфері двосторонньої торгівлі та поступове зростання обсягів норвезьких інвестицій в українську економіку за підсумками 2017 року.

Торкнувшись питань взаємодії України та Норвегії у багатосторонніх форматах, С.Кислиця окремо подякував норвезькій стороні за надану фінансову підтримку у розмірі 4,6 млн. євро в рамках «Плану дій РЄ для України на 2018-2021 рр.». У свою чергу А.Халворсен висловив готовність і надалі надавати практичну допомогу з метою імплементації системних реформ в Україні.

Норвезьку сторону було поінформовано про зусилля керівництва України з метою імплементації Мінських домовленостей та перспектив започаткування миротворчої операції ООН на сході нашої держави. Крім того, сторони обговорили співпрацю у рамках НАТО, у т.ч. у контексті підготовки до наступного Саміту Альянсу в липні ц.р. у Брюсселі.

Відбувся також обмін думками з актуальних міжнародних питань.

Останні новини

Павло Клімкін обговорив у Кенії можливу участь ООН-Хабітат у відновленні та розбудові інфраструктури Донбасу | 22 травня, 20:11

В рамках другого дня офіційного візиту Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Кенії відбулися його зустрічі зі Спікером Національної Асамблеї Кенії Джастіном Мутурі, Генеральним директором Відділення ООН у Найробі Залє-Ворк Зевде та Виконавчим директором Програми ООН з населених пунктів (ООН-Хабітат) Маймуною Шаріф.