Громадська рада при Міністерстві закордонних справ України

, Київ 20:28

Рішення про безвізові поїздки для громадян України – не тільки визнання європейських реформ в Україні, але й новий рівень довіри між Україною та Європою

14 червня 2017, 21:50

“Рішення про безвізові поїздки для громадян України – не тільки визнання європейських реформ в Україні, але й новий рівень довіри між Україною та Європою” - таким був лейтмотив зустрічей 14 червня Міністрів закордонних справ України Павла Клімкіна, Швеції Маргот Вальстрьом та Литви Лінаса Лінкявічюса в Одесі у рамках їх спільного візиту до цього міста. 

На тлі нещодавнього набуття чинності режиму безвізових поїздок для громадян України особливість візиту полягала в засвідченні Міністрами Маргот Вальстрьом та Лінасом Лінкявічюсом подальшої підтримки українського народу у впровадженні реформ на основі Угоди про асоціацію. 

Павло Клімкін високо відзначав внесок колег зі Швеції та Литви  у підтримці інтересів України в європейських інституціях, зокрема в ухваленні рішення щодо безвізового режиму. 

Головною темою зустрічей були перспективи поглиблення співпраці Одеської області з Литвою, Швецією та іншими країнами-членами ЄС. Під час зустрічей з Головою обласної адміністрації Максимом Степановим увага була сфокусована на реалізації областю потенціалу в туристичній сфері. У цьому зв'язку Міністр Лінас Лінкявічюс відзначив велику популярність Одеси та області серед литовців, про що свідчить запровадження з 15 червня  прямих сезонних авіарейсів Вільнюс-Одеса. 

Маргот Вальстром підкреслила зацікавленість шведського бізнесу до збільшення своєї діяльності на українському ринку й закликала громадян України більш активно впроваджувати реформи задля створення сприятливого бізнес-клімату. 

У ході спілкування Міністрів зі студентами Одеського університету ім. Мечникова Міністр Павло Клімкін закликав колег з Литви та Швеції підтримати ініціативу щодо створення нових сприятливих можливостей, зокрема пов'язаних з фінансовими умовами, для навчання української молоді в європейських вузах.

Міністри також взяли  участь в урочистому  відкритті Литовського ярмарку в Одесі, а також відвідали госпіталь Державної прикордонної служби.

 

 

Останні новини

Павло Клімкін обговорив у Кенії можливу участь ООН-Хабітат у відновленні та розбудові інфраструктури Донбасу | 22 травня, 20:11

В рамках другого дня офіційного візиту Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Кенії відбулися його зустрічі зі Спікером Національної Асамблеї Кенії Джастіном Мутурі, Генеральним директором Відділення ООН у Найробі Залє-Ворк Зевде та Виконавчим директором Програми ООН з населених пунктів (ООН-Хабітат) Маймуною Шаріф.