Громадська рада при Міністерстві закордонних справ України

, Київ 20:19

Швеція й Україна мають спільні погляди на основні питання європейського і глобального порядку денного - Клімкін

28 листопада 2016, 18:25

28 листопада 2016 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів переговори з Міністром закордонних справ Королівства Швеція Маргот Вальстрьом, яка перебуває з робочим візитом у нашій державі.

Головними темами зустрічі стали імплементація Мінських домовленостей, безпекова ситуація на Донбасі, підготовка до завтрашньої зустрічі «Нормандської четвірки» у Мінську на рівні міністрів закордонних справ. Окремий акцент було зроблено на питаннях, що потребують першочергового вирішення, однак блокуються російською стороною та підтримуваними нею НЗФ: стійке припинення вогню, доступ спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї території окремих районів Донецької та Луганської областей і неконтрольованої Україною ділянки українсько-російського кордону, звільнення заручників та українських політичних в’язнів.

У цьому зв’язку Маргот Вальстрьом наголосила на необхідності збереження єдності всередині ЄС, зокрема у питанні санкцій проти РФ до повного виконання Мінських домовленостей.

Міністри також відзначили важливість завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Глава зовнішньополітичного відомства Швеції високо оцінила зусилля Уряду України з впровадження системних реформ, наголосивши при цьому на важливості збереження темпів їхньої реалізації. Окремий наголос шведським дипломатом було зроблено на необхідності виконання ЄС взятих на себе зобов’язань по відношенню до України, у тому числі з метою виправдання очікувань громадянського суспільства в нашій державі.

Відбувся також обмін думками щодо перспективних напрямків подальшого розвитку ініціативи «Східного партнерства», зокрема у сферах енергетичної безпеки та міжлюдських контактів.

На завершення Павло Клімкін висловив щиру вдячність за незмінно тверду позицію Швеції на підтримку нашої держави та надану нашим партнером технічну та фінансову допомогу. 

Останні новини

Павло Клімкін обговорив у Кенії можливу участь ООН-Хабітат у відновленні та розбудові інфраструктури Донбасу | 22 травня, 20:11

В рамках другого дня офіційного візиту Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Кенії відбулися його зустрічі зі Спікером Національної Асамблеї Кенії Джастіном Мутурі, Генеральним директором Відділення ООН у Найробі Залє-Ворк Зевде та Виконавчим директором Програми ООН з населених пунктів (ООН-Хабітат) Маймуною Шаріф.