Громадська рада при Міністерстві закордонних справ України

3, Київ 01:17

Співпраця з ООН та іншими міжнародними організаціями

Комітет з питань співробітництва з ООН та іншими міжнародними організаціями

Голова комітету: Верхман Ю.Я.

Заступники голови: Манзюк В.О., Кузнєцов Р.В.

Члени комітету: Котул Д.В., Титарчук О.Г., Бабич В.В.

verhman@ukr.net


Протокол №1 від 11.04.2013 р. - засідання комітету з представниками МЗС


Громадські акції 

У Києві відбулося відкриття Українсько-азербайджанського культурно-освітнього центру 

9 грудня 2014 року голова комітету по роботі з міжнародними організаціями Громадської ради при МЗС України Ю.Верхман взяв участь у відкритті Українсько-азербайджанського культурно-освітнього центру у м.Київ.

В урочистій церемонії започаткування функціонування цього важливого для подальшої розбудови дружніх українсько-азербайджанських стосунків закладу взяли участь ректор КНУТД, професор, доктор економічних наук, член-кореспондент АПН України, заслужений працівник освіти України, лауреат державної премії України І.М.Грищенко, Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ейнулла Мадатлі, директор Українського державного центру міжнародної освіти МОН України І.В.Гагаріна, співробітники Міністерства освіти і науки України, провідні азербайджанські вчені, які працюють в Україні, представники азербайджанської діаспори.

Міжнародне співробітництво

На запрошення мерії міста Люблін (Польща) члени Комітету по роботі з міжнародними організаціями та співробітництва  у сфері культури Громадської ради при МЗС України взяли участь у Міжнародному футбольному турнір і провели ряд зустрічей з громадськістю м.Люблін. Старовинне місто зустрічало учасників Міжнародного футбольного турніру 16 команд з 6 країн.

Під патронатом мера міста Кшиштофа Жука пройшло свято спорту. Організацію заходу взяла на себе «Арена -Люблін», місцева влада та федерація футболу міста. Боролися за перемогу в турнірі діти 10-11 років з України, Польщі, Литви, Румунії, Росії та Білорусі. Емоції зашкалювали! У майстерності учасники не поступалися іменитим футболістам. Гравці команд "AMSPN Гетьман" Замостя (Польща), "Тімішуара" (Румунія), "BKS" Люблін (Польща) і "Мотор" Люблін показали кращі результати і стали півфіналістами. Перемогу здобула команда "BKS" Люблін (Польща). Команди з України "Чайка" Київ і "Львів" зайняли 5 і 6 місця. Всі учасники отримали пам'ятні призи та подарунки.

В рамках поїздки пройшла зустріч з відбуваючими покарання в колонії м.Люблін неповнолітніми порушниками. Представники Комітету провели бесіду, розповіли про турнір, побажали хлопцям якомога більше часу приділяти навчанню і спорту, шукати шляхи вирішення конфліктних ситуацій не шляхом сили, а мудрості і компромісу. Також було прийнято рішення провести матчеві зустрічі в колонії. Тепер хлопці чекають проведення турніру, готуються. Всі умови для проведення матчів є. Колонія обладнана всім необхідним: спортивними майданчиками, душовими, інвентарем, формою. Зустріч сподобалася обом сторонам і сподіваємося, принесе позитив хлопцям, що потрапили в складну життєву ситуацію. 

«Футбол за життя без наркотиків та криміналу»

За підтримки Громадської ради при Міністерстві закордонних справ України, за адресою: м.Київ, вул. Градинська, 6-Б, в середній загальноосвітній школі № 308 відбулося відкриття нового дитячо-юнацького футбольного клубу «Фрідом» («Свобода»), що означає свободу від наркотиків, алкоголю та злочинності.

Ініціатором створення вищезазначеного футбольного клубу є громадська організація «Спорт проти наркотиків» в особі голови комітету з питань співпраці з ООН та іншими міжнародними організаціями Громадської ради при МЗС України Юрія Верхмана.

Урочиста церемонія відкриття відбулась за підтримки фан-клубу «Динамо» Київ, завдяки якому на території школи № 308, де тренуються юні футболісти, створено фан-куточок київського «Динамо».

Юних футболістів привітав заслужений майстер спорту СРСР, заслужений тренер України, ветеран київського «Динамо» Володимир Федорович Мунтян, який вручив їм також цінні призи та подарунки.

 ГО «Спорт проти наркотиків» запрошує до співпраці усіх, хто небайдужий до розвитку спорту (звертатися за тел.:097-859-87-86).

 

 Участь в урочистому відкритті 12-го Міжнародного фестивалю «Змінимо життя на краще!» та Дитячо-молодіжного саміту ОБСЄ

Представник Комітету з питань співробітництва з ООН та іншими міжнародними організаціями Громадської Ради МЗС Родіон Кузнєцов взяв участь у прес конференції  та урочистому відкритті фестивалю «Змінимо життя на краще!» та Дитячо-міжнародного саміту ОБСЄ, які відбулися 20 липня в МДЦ «АРТЕК».  Фестиваль було організовано Всеукраїнським благодійним Фондом Надії та Добра за сприяння Міністерства закордонних справ та Міністерства соціальної політики.

За 11 річну історію фестивалю в Артеці побувало понад 8 тисяч представників 73 країн світу, які відкрили для себе Україну та стали її друзями. Завдяки фестивалю встановлюються та розвиваються культурні та гуманітарні стосунки з іншими країнами, фестиваль вже увійшов до складової діяльності посольств України за кордоном. Важливо й те,  що на паритетних умовах талановиті українські діти побували більше ніж в 20 країнах світу, в тому числі в Азербайджані, Росії, Білорусі, Литві, Нідерландах, Франції, Великобританії, Греції, Кіпрі, Словенії, Македонії, Чорногорії, Сербії, Польщі, Китаї, ОАЄ, Лівані, Марокко, Йорданії та Ізраїлі.

У цьому році Міністерство закордонних справ, враховуючи багаторічний досвід проведення фестивалю, його популярність на міжнародному рівні, внесок у розвиток багатостороннього та культурного співробітництва між Україною та іншими країнами, а також Українське головування в ОБСЄ протягом 2013 року, порушило питання перед Урядом, про проведення в рамках цьогорічного фестивалю Дитячо-молодіжного саміту ОБСЄ. 

Ця ініціатива була озвучена 17 січня Міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою під час процедури вступу до виконання обов’язків головуючого в ОБСЄ, запропонована Концепція проведення саміту, що полягає в ознайомленні молоді з діяльністю ОБСЄ та створені платформи для міжнаціонального спілкування з метою виховання молодих поколінь на засадах толерантності та недискримінації.

Основні питання, що внесені до порядку денного саміту – роль молоді у попереджені конфліктів, захист довкілля заради майбутнього, молодь та Інтернет: можливості та виклики. Пропозиція проведення в Україні Дитячо-молодіжного саміту ОБСЄ підтримана Президентом України В. Ф. Януковичем та Кабінетом Міністрів України.

У прес-конференції взяв участь генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Дзанньєр, міністр закордонних справ України Леонід Кожара.  Міністр соціальної політики Наталя Королевська, радник Прем'єр-Міністра України, голова Оргкомітету фестивалю Валентина Довженко, заступник генерального директора МДЦ Артек Людмила Ігнатенко.

Під час прес конференції були задані питання учасників саміту з різних країн до високоповажних гостей. Одне з питань було адресовано генеральному секретарю ОБСЄ Ламберто Дзанньєру, про те ким він хотів стати у дитинстві і чи мріяв він зайняти посаду, яку займає зараз, на що він відповів з ентузіазмом та веселим гумором, що завжди мріяв мандрувати в дитинстві але не здогадувався, що займе  таку посаду, але бажання подорожувати та мрія дозволила йому стати генеральним секретарем ОБСЕ, бачити світ та подорожувати працюючи. Пані Валентина Довженко даючи вiдповiдь на запитання чи можна зробити  фестиваль та подiю  бiльш доступною для багатьох дiтей підкреслила важливість поширення інформації серед  дітей всього світу через інтернет про існування таких важливих подій як фестиваль та саміт ОБСЄ  та запропонувала членам подумати над тим, як можна залучити якомога бiльше дiтей з всього свiту навколо питання безпеки та дружби мiж рiзними народами використовуючи роздiл самiту - молодь та Iнтернет: можливостi та виклики.

Футбол проти наркотиків та криміналу

16 листопада 2013 р. в конференц-залі Будинку футболу відбулася урочиста церемонія нагородження переможців чемпіонату Києва Ліги «Футбол проти наркотиків та криміналу», який проходив за системою «весна - осінь» за участю 16 команд.

У церемонії взяли участь, керівник Комітету по співпраці з ООН та іншими міжнародними організаціями Громадської ради при МЗС України, голова правління громадської організації «Спорт проти наркотиків» Ю.Верхман, заступник виконавчого директора Федерації футболу України В.Удовенко, член комісії УЄФА з масового футболу Є.Столітенко, начальник Управління сім'ї, молоді та спорту КМДА В.Костюченко, почесний гість - заслужений майстер спорту з футболу І.Яремчук. З вітальним словом від Громадської ради до учасників зібрання звернувся Секретар Громадської ради Є.Конопацький.

Проведення київського турніру стало можливим значною мірою завдяки активній позиції керівника та членів громадської організації «Спорт проти наркотиків» - добровільного неприбуткового об'єднання громадян, яке через спорт здійснює профілактику та попередження негативних явищ у молодіжному середовищі, а також за підтримки і сприяння муніципальних та неурядових структур, не байдужих до проблем молоді.

Ліга «Футбол проти наркотиків та криміналу» була заснована в 2007 році і об'єднує нині 20 команд центрів реабілітації та ресоціалізації колишніх нарко- та алкозалежних людей. За роки діяльності Ліги в ній взяло участь понад 2000 тисяч осіб різного віку. Було проведено близько 200 матчів в місцях ув'язнення та виправних колоніях. Після звільнення деякі колишні ув'язнені продовжують свою участь у діяльності Ліги.

Гасло Ліги - «Футбол без кордонів і заради життя».

У найближчих планах Комітету Громадської ради під керівництвом Ю.Верхмана – проведення футбольного турніру пам'яті видатного українського дипломата і державного діяча Г.Й.Удовенка, який стартує в столиці України вже наприкінці листопада і триватиме до 29 грудня ц.р.