Громадська рада при Міністерстві закордонних справ України

3, Київ 01:18

Міжнародний імідж України

Комітет з питань формування міжнародного іміджу України

Голова комітету: Стебельська О.С.

Заступники голови: Барань Є.І., Куценко С.А.

olenastebelska@ukr.net

 

Експертна група комітету:

  1. Загорулько Світлана (ГО "Мандрівник")
  2. Калитенко Людмила (ГО "Послідовники")
  3. Новицька Людмила (ГО "Екологія та соціальний захист")
  4. Дзявулько Олена (ГО "Здорова нація")
  5. Гіра Вероніка (ГО "Свідомий вибір")
  6. Несен Оксана (ГО "Славне життя")
  7. Клаунінг Ольга (ГО "Табула раса")
  8. Гафудінова Вікторія (ГО "Світ щасливих жінок")
  9. Ревіна Ольга (Міжнародний благодійний фонд "Доля дитини", Віце-президент "ICC Ukraine")

  

Діяльність комітету

Відбулося засідання Комітету з питань формування позитивного іміджу України Громадської Раді при МЗС України 

30 жовтня 2014 р. у приміщенні Дипломатичної академії Комітет з питань формування позитивного іміджу України Громадської Раді при Міністерстві закордонних справ України провів чергове засідання під головуванням голови Комітету Олени Стебельської.

В ході засідання було обговорено організаційні питання щодо проведення Міжнародної теоретичної конференції на тему: «Толерантність як основа консолідації громадянського суспільства», приуроченої до Міжнародного дня Толерантності, запланованої на 13 листопада 2014 року.

Члени та експерти Комітету висловили також свої пропозиції щодо втілення в життя культурологічного проекту, присвяченого 200-літтю великого Кобзаря, запланованого на період 11-18 грудня 2014 року.

Третім питанням порядку денного було обговорення наданих експертом Павлом Бабенко критеріїв розміщення та аналізу інформації на сайтах посольств всього світу щодо формування позитивного іміджу України. Всі присутні проявили зацікавленість та активну життєву позицію.

Комітет відкритий для нових ідей та креативних пропозицій.

Громадські діячі за мир та єдність в Україні

4 жовтня 2014 року в Києві відбувся Марш миру і Єдності в Україні, який обєднав громадських діячів, представників культури, шоу-бізнесу та людей, які хочуть миру та єдності для переорганізації українців на встановлення миру в країні.

Марш пройшов від ЦУМу, уздовж вулиці Хрещатик, повз Майдан Незалежності, Європейську площу та фінішував біля Арки Дружби народів. Очолювали колону маршу барабанщиці, одягнені в жовто-блакитних тонах. За ними йшли активісти , які несли величезний банер з написом «За мир та єдність в Україні», прапори України, Грузії, Польщі, Латвії, Литви. Люди несли плакати з написами «Ми за мир», «Схід, ми з вами». Також на Марші було багато дітей, які малювали і несли свої плакати «Діти за Мир», «Ми Хочемо Миру».

Ініціаторами маршу виступили - координатор ініціативної групи «СХІД-КИЇВ-ДОПОМОГА»,
голова правління громадської організації «Чесна і свята країна» та пастор церкви Андрій Лапенюк спільно з Президентом Фонду волонтерів України Тимофієм Нагорним.

В рамках «Маршу Миру» відбулася презентація картини «Символ миру», яку ініціювали: голова Міжнародного Фонду культурного співробітництва, член Громадської ради при Міністерстві культури України, експерт Громадської ради при МЗС України Влада Литовченко, засновниця культурного простору Spivakovska ART:EGO Ліка Співаковська, голова Громадської організації «Арт-Креатив», голова Комітету з питань формування позитивного іміджу України Громадської ради при МЗС України, заступник голови комісії з питань культури, мистецтва та галузевої освіти Громадської ради при Міністерстві культури України Олена Стебельська, голова Громадської організації «Інститут Жінки», експерт Громадської ради при МЗС України, член Громадської ради при Міністерстві культури України Тетяна Шевчук та голова Комітету з питань міжнародних організацій та культурного співробітництва Громадської ради при МЗС України Юрій Верхман.

Після виступу організаторів на сцену виходили з музичними вітаннями: український співак, заслужений артист України Віктор Павлік, переможиця вокального шоу «Голос країни» Анна Ходоровська, переможниця телевізійного шоу талантів «Х-фактор 3» -Аіда Ніколайчук та дитячі колективи - «Ладанки» та «Open kid`s».

По завершенню заходу відбувся грандіозний флешмоб за участі гімнастів, еквілібристів, циркачів і каскадерів, які вишикувалися в живе слово МИР. Фігура мала розміри 10 метрів у висоту і 24 метра в довжину.

Взагалі всі , хто приєднався до Маршу, тим самим продемонстрували, що вони всім серцем хочуть якнайшвидшого припинення війни і підтримують єдину і неподільну Україну. Сподіваюся, що незабаром Марші миру і Єдності пройдуть у всіх містах нашої країни», - поділилася Влада Литовченко.

Мистецтво заради Миру

2 жовтня 2014 року представники Комітету з питань іміджевої політики Громадської Ради при Міністерстві закордонних справ України ініціювали та провели мистецьку акцію «Мистецтво заради миру». Організаторами проекту виступили експерт Комітету, Глава Міжнародного Фонду культурного
співробітництва Влада Литовченко, експерт Комітету, президент «ТОВ Інститут Жінки» Тетяна Шевчук, галерист Ліка Співаковська та голова Комітету з питань формування позитивного іміджу України, голова громадської організації «Арт-Креатив» Олена Стебельська, голова Комітету з питань міжнародних
організацій та культурного співробітництва Громадської ради при МЗС України Юрій Верхман.

Акція відбулася в культурному просторі ART: EGO, де представники української культури, шоу-бізнесу, громадські діячі писали картину «Символ миру». Ідея картини - об'єднання України і повернення країни до мирного життя. Картина символізує початок переорієнтації нашого народу на встановлення миру в Україні, відродження нації, цілісності та стабілізації. Картину малювали представники української культури та шоу-бізнесу: Руслана Лижичко, Віталій Козловський, Влада Литовченко, Олена Стебельська, Артур Боссо,Олена Бернадська, Олег Пінчук, Юрій Вакуленко, Аїда Ніколайчук.

На полотні зображена дівчина – Україна, яка тримає калину, що символізує безсмертя української нації та національне відродження. Даним проектом організатори продемонстрували символ неперервності українського народу, початок переорієнтації українців на встановлення миру та культурного
діалогу.

V Міжнародна науково-практична конференція «Діалог культур: Україна - Греція»

19 вересня 2014 р. у конфренц-залі  НАКККіМ (м. Київ) пройшла V Міжнародна науково-практична конференція «Діалог культур: Україна - Греція». Ювілей проводився під егідою  Громадської Ради при Міністерстві закордонних справ України (Комітет з формування міжнародного іміджу України), Міністерства культури України та НАКККіМ.

Науково-практична конференція «Діалог культур: Україна - Греція» націлена на збереження та продовження міжкультурного діалогу серед української та грецької громад, здійснення вагомого внеску у наукову розробку крос-культурності сучасної епохи. Її результати є корисними не тільки науковцям-культурологам, а й практикам, які працюють у сфері вироблення і реалізації культурної політики обох держав.

Вітальне слово виголосив Надзвичайний та Повноважний Посол Греції в Україні пан Васіліс Пападопулос.

У пленарному засіданні конференції з доповіддю на тему «Принципи національного відродження культури суспільства» виступила кандидат мистецтвознавства, доцент, голова Комітету з формування міжнародного іміджу України ГР при МЗС України Стебельська О.С.

З доповіддю виступали  члени, експерти та асоційовані члениГромадської Радипри МЗС:  Коровіна Л.В., Крец Г.М., Стогній О.М, Ніколаєва О.М та інші. З вітальним словом виступила заступник голови Громадської Ради Кіслова Л.Ю.Після доповіді відбувся концертний виступ вокального ансамблю «Арт-Креатив», керівник Олена Стебельська.  

Конференція

ІІ Всеукраїнський форум національних меншин

19 червня 2014 р. в Центральному Будинку офіцерів пройшов ІІ Всеукраїнський форум національних меншин "Ми - єдиний народ" за широкої підтримки представників центральних органів виконавчої влади та національних меншин з різних регіонів України.

У заході взяли участь представники Громадської ради при МЗС, не байдужі до питання етнонаціональних відносин, особливо беручи до уваги  поточну соціально-політичну ситуацію в Україні. Це - зокрема, О.С.Стебельська, голова Комітету з питань формування міжнародного іміджу України Громадської ради; а також експерти Комітету: О.М.Стогній, О.А.Семенюк, Г.М.Крец, С.І.Гитченко, В.Д.Дорошевич, В.А. атунов, Т.П.Шевчук, С.О.Гитченко.

За результатами Форуму ініційовано постійно діючий конструктивний діалог з представниками державної влади щодо методів і форм зміцнення міжнаціональної злагоди як основи стабільності українського суспільства і держави. Також було ініційовано підписання Меморандуму про співпрацю з організаціями-учасниками форуму.

Учасники прес-конференції, яка відбулася за підсумками Форуму, підкреслили, що задоволення потреб національних меншин і міжкультурної взаємодії етносів є одними з ключових факторів громадянського миру і консолідації нації.

Комітет з питань формування міжнародного іміджу України взяв участь у роботі Міжнародної науково-творчої  конференції 

30 квітня 2014 р. в приміщенні Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв відбулася Третя Міжнародна науково-творча конференція «Освіта як культурно-мистецька складова художнього простору ХХІ століття: дослідницькі практики», у роботі якої взяв участь Комітет з питань формування міжнародного іміджу України Громадської ради при МЗС України.  

Серед існуючих секцій конференції, представники Комітету були виокремлені окремою секцією під назвою: "Роль духовних цінностей у формуванні культурного простору ХХІ століття" під керуванням Голови Комітету кандидата мистецтвознавства, доцента Олени Стебельської. З привітальним словом учасників конференції виступила директор департаменту комунікацій ICC Ukraine Олена Колос.

У ході доповідей було розглянуто місце української культури в загальноєвропейському просторі, актуальні проблеми мистецької освіти, інноваційні технології у практиці сучасної освіти і культури.

Зокрема, представники Комітету в своїх доповідях акцентували увагу на ролі  духовних цінностей у формуванні позитивного міжнародного іміджу України та її культури, інтеграції до європейського культурного простору за збереження власної культурної ідентичності.

Діалог культур: Україна-Греція

19-20 вересня 2013 р. за підтримки Громадської ради у приміщенні Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв відбулась міжнародна науково-практична конференція «Діалог культур. Україна-Греція: сучасний стан та перспективи розвитку».

Співорганізаторами конференції виступили Комітет з питань формування міжнародного іміджу України Громадської ради при МЗС України, Міжнародна Дипломатична Місія Народної Дипломатії «Європейська Україна», Міністерство культури України, Національний університет ім. Каподістрії (м. Афіни).

У ході конференції науковцями з України, Росії, Греції було обговорено історико-культурні, теологічні, мистецькі питання, окреслено сучасні перспективи розвитку українсько-європейських зв’язків.

З вітальним словом виступив Надзвичайний та Повноважний Посол Греції в Україні Васіліс Пападопулус. Заступник голови Громадської ради Л.Кіслова привітала учасників конференції, відзначила високу місію академії в напрямку формування високої культури на шляху до європейської інтеграції.

Проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків НАКККіМ В.Шинкарук висловив подяку голові Комітету О.Стебельській за організаційну підтримку заходу та висловив бажання про подальшу співпрацю.

 Презентація проекту «Парад Культур»

19 вересня 2013 року експерти Комітету з питань формування міжнародного іміджу України Громадської ради взяли участь у презентації Міжнародного проекту «Парад Культур».

Головна мета проекту – зміцнення і підвищення іміджу України у світі, поліпшення умов розвитку туристичного простору, формування сприятливої соціально-економічної ситуації в країні за рахунок створення культурно-історичної спадщини парку "Київська Русь" у с. Копачів Обухівського району Київської області.

У ході заходу було обговорено напрямки співпраці Комітету з організаторами проекту: ВГО «Дитинство», парк "Київська Русь", представники КМДА.

Голова Комітету О.Стебельська відзначила важливість збереження культурно-історичного надбання для підвищення іміджу України у світі та висловила підтримку проекту з боку Громадської ради.

Дні культури у Дніпровському районі міста Київ

З 1 по 4 жовтня  2013 р. культурно-мистецький потенціал Дніпровського району м. Київ вже другий рік поспіль представляв свою діяльність на фестивалі «Дніпровські зорі в мистецькому сузір’ї» (приміщення Центру культури та мистецтв, вул. Алма-Атинська, 109). Поряд з Дніпровською районною у м. Києві державною адміністрацією, управлінням культури, туризму та охорони національної спадщини Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації співорганізаторами фестивалю виступили представники Громадської ради Міністерства закордонних справ України (Комітет з питань формування міжнародного іміджу України, голова О. Стебельська).

Відповідно до відзначення днів  бібліотекаря, музики та освіти, тематична структура заходу щоденно була присвячена саме цим галузям культури.

1.10.13 – презентація колективів музичних та естетичних шкіл, джазового та естрадного мистецтва, 2.10.13 – конкурс реклами бібліотек, 3.10.13. – презентація творчих колективів Центру культури та мистецтв, 4.10.13 – концертна програма за участю гостей – співорганізаторів заходу, вокалістів ГО «Арт-Креатив».

Незабутнім святом для організаторів заходу, працівників культурної галузі та мешканців Дніпровського району стала зустріч з великою радянською актрисою, народною артисткою Росії Оленою Циплаковою. Під час спілкування з нею глядачі почерпнули зерна життєвої мудрості та духовні цінності, які ведуть актрису по життю.

Комітет з питань формування міжнародного іміджу України висловлює подяку заступнику голови Дніпровської райдержадміністрації А.М. Павленку та начальнику управління культури, туризму та охорони національної спадщини Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації О.І. Панченко за організацію та проведення фестивалю.

Участь представників Комітету у Парламентських слуханнях

23 жовтня 2013 року представники Комітету з питань формування міжнародного іміджу України спільно з Комітетом науки та освіти Громадської Ради при Київській обласній державній адміністрації відвідали Парламентські слухання на тему: "Якість та доступність української освіти".

Під час прослуховування доповідей парламентаріїв представники Комітету ініціювали та узгодили проведення конференції на тему "Вища освіта на шляху до євроінтеграції".

"Народознавчі студії памяті В.Скуратівського"

24 жовтня 2013 року представники Комітету з питань формування міжнародного іміджу України відвідали VІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію "Народознавчі студії памяті В.Скуратівського", що відбулася у приміщенні національного центру народної культури "Музей Івана Гончара".

У ході пленарного засідання Голова Комітету Олена Стебельська окреслила напрямки співпраці у подальшій культурно-мистецькій діяльності. Комітет висловлює вдячність організаторам заходу за запрошення та  керівнику проекту Світлані Садовенко.

 Відзначення Міжнародного дня студента

12 листопада 2013 р. голова Комітету з питань формування міжнародного іміджу України О.Стебельська взяла участь у засіданні круглого столу "Працевлаштування молодих спеціалістів: міжнародні тенденції та українські реалії", що проводився в рамках відзначення Міжнародного дня студента під час молодіжного форуму "Твій старт" в колонній залі Київської міської ради.

У доповіді «Професійна реалізація молоді в сучасному світі» О.Стебельська акцентувала увагу на важливості усвідомленого вибору молодими українцями професії, що сприятиме конкурентноспроможності національних фахівців на міжнародній арені.

У ході засідання було окреслено напрямки співпраці Комітету Громадської ради з організаторами молодіжного форуму "Академія навичок" у висвітленні освітніх питань.

Міжнародна  науково-практична конференція на тему: «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: традиції, динаміка, перспективи»

5  грудня 2013 р. Комітет з питань формування міжнародного іміджу України представив Громадську раду при Міністерстві закордонних справ України під час проведення V Міжнародної науково-практичної конференції «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: традиції, динаміка, перспективи» спільно з Національною академією керівних кадрів культури і мистецтв та Українським центром культурних досліджень.

Серед розглянутих питань (особистість продюсера в контексті культурної ідентичності, роль громадських організацій в діяльності продюсера) експерти Комітету звернули увагу на важливість духовних цінностей української культури (пошанування, менталітету) у формуванні громадянського суспільства, зовнішньої політики, міжнародного іміджу держави.

З ініціативи Комітету було запрошено народну артистку Росії Олену Циплакову, яка показала спектакль «Мати Ісуса» за власною режисурою. Комітет висловлює вдячність партнерам (В.Шульгіній, С. Садовенко) за співпрацю  та надію на подальші успіхи у справі покращання іміджу Української держави на світовій арені.