Громадська рада при Міністерстві закордонних справ України

3, Київ 01:16

Гуманітарна політика та культура

Комітет з питань гуманітарної політики, культурного обміну, протидії расизму та дискримінації

Голова комітету: Гаджаман А.М.

Заступники голови: Котельников І.В., Ковальська С.М.

Члени комітету: Однорог А.П., Буц О.В., Бондик О.В.

stopnazism@gmail.com

 

Громадська ради при МЗС України та Міжнародний правозахисний рух «Світ без нацизму» об’єднає громадянське суспільство у гуманітарній політиці та захисті прав людини

5 червня 2014 р. відбулося обговорення програми діяльності новоствореного Комітету з питань гуманітарної політики та захисту прав людини Громадської Ради при МЗС України. Затвердження нової структури та керівництва постійних робочих органів (комітетів)  Ради відбулося 20 травня 2014 р. у Дипломатичній академії України.  Головою Комітету з питань гуманітарної політики та захисту прав людини було одноголосно обрано Андрія Гаджамана, члена Президії Міжнародного правозахисного руху «Світ без нацизму».

До складу Громадської Ради при МЗС України А.Гаджаман входить з 2012 року, представляючи Міжнародний правозахисний рух «Світ без нацизму» з метою напрацювання конкретних механізмів щодо налагодження взаємодії у сфері прав людини. За словами Андрія Гаджамана, діяльність Комітету з питань гуманітарної політики та захисту прав людини буде в першу чергу спрямована на налагодження системного діалогу міжнародних структур з громадськістю України у рамках розробки та реалізації гуманітарної політики України, а також забезпечення участі правозахисників у формуванні та реалізації державної зовнішньої політики. Особливу увагу буде приділено боротьбі з ксенофобією, антисемітизмом, расизмом та неонацизмом. «Політики мають перейти від війни до захисту прав людини, створити новий гуманітарний порядок, де немає місця ненависті та агресії до сусіда та ближнього, перегляду підсумків Другої світової війни, зневаги та забуттю символів та пам’ятників Великої Перемоги над нацизмом, героїзації нацистських колабораціоністів, воєнним злочинцям минулого та сьогодення, виправданню злочинів проти миру та безпеки людини, факельним маршам та неонацистським гаслам ультрас. Хай кожен знайде у собі сили сказати: Стоп війна! Стоп нацизм!» - заявив А.Гаджаман.

На думку А.Гаджамана, Україні потрібна системна робота у боротьбі з нацизмом. Вона включає моніторинг, аналіз, громадські експертизи внутрішнього та міжнародного законодавства, на основі яких Україна зможе ухвалити модельний антинацистський закон – розроблений громадськістю у тім числі й для фільтру державних чиновників усіх рівнів. Тому за ініціативою глави Комітету Громадська Рада при МЗС України затвердила у плані роботи відкриття Міжнародного інформаційно-аналітичного Центру «Права людини в Україні». У найближчій перспективі Центр має розпочати свою діяльність із проведення моніторингу загроз неонацизму в Україні та світі, а також  експертного аналізу щодо впровадження світових практик захисту прав людини в Україні. Першочерговим завданням Центру стане консолідація міжнародних та українських громадських, головним чином – молодіжних, студентських рухів та активістів-правозахисників, котрі приєднаються до Антифашистської Коаліції України. У подальшому така діяльність дістане розвиток у правовий механізм протидії загрозам екстремізму з метою убезпечення від історичних рецидивів, що нині спостерігаються в Україні.

А.Гаджаман висловив сподівання, що МЗС України почує антифашистів, людей миру, а не війни, та сприятиме правозахисній діяльності.