Громадська рада при Міністерстві закордонних справ України

3, Київ 01:17

Співпраця з країнами Африки та Близького Сходу

Комітет з питань співробітництва з країнами Африки та Близького Сходу

Голова комітету: Сніжко О.І.

Заступники голови: Лепеха І.Т., Киричук К.А.

asnizhko@ukr.net


Комітет з питань співробітництва з країнами Африки та Близького Сходу провів нараду за участю експертної групи

     Склад експертної групи

Голова  експертної групи – Горянський Ігор Євгенович 

Тімошенко Вікторія Володимирівна      

Мамут Алі Шевхиєвич                             

Головко Олександр Іванович                 

Кравченко Євген Олександрович           

Принц Кізіто Удечукву                                 

Макаганчук Юрій Антонович                  

Валєєв Ємір Хамітович                                 

Мартинюк Олексій Юрійович                 

Корчевой Ігор Валерійович                     

Нікітін Олексій Леонідович                        

 У Києві пройшли заходи з відзначення Днів Африки

Урочисту церемонію завершального заходу Днів Африки, яка відбулася 1 червня 2013 р. в одному з мальовничих куточків столиці на Трухановому острові – у резиденції Місії Народної Дипломатії «Європейська Україна», відкрив заступник Голови Громадської ради при МЗС України, Президент Місії Вячеслав Буденко.

Заходи, приурочені до Днів Африки в Україні, розпочалися 25 травня і тривали протягом тижня у літній Резиденції Місії.

Участь у святковій церемонії також взяли заступник Голови Громадської ради Л.Кіслова, голова Комітету Громадської ради по роботі з ООН Ю.Верхман, голова Комітету по роботі з дипломатичними місіями та консульськими установами В.Волков та гості представники Африканських країн. 

Міжнародна конференція «Тенденції розвитку економічного співробітництва України з країнами Африканського континенту на сучасному етапі»

15 серпня 2013 року у приміщенні Дипломатичної академії України Комітет з питань співробітництва з Країнами Африки та Близького Сходу Громадської ради при МЗС України провів міжнародну конференцію «Тенденції розвитку економічного співробітництва України з країнами Африканського континенту на сучасному етапі».

В роботі конференції взяли участь більше 80 учасників. З них 12 глави дипломатичних представництв країн Африки, акредитованих в Україні, представники МЗС України, наукових та експертних кіл України, ICC Ukraine, інших громадських організацій, українські та закордонні підприємці. Акредитовано 9 представників ЗМІ.

Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки МЗС України Геннадій Латій у своєму виступі  підкреслив важливість подальшої активізації політичних контактів України з державами Африки, а також розширення двосторонньої освітньої та торгівельно-економічної співпраці. Зазначив, що протягом останніх років ці відносини мають позитивну динаміку. Так за останні дев’ять років товарообіг зріс майже в три рази, досягнувши в 2012 році відмітки більше 6,4 млрд. доларів. Повідомив про участь українських підприємств в розвитку великих промислових і енергетичних об’єктів,а також національних транспортних інфраструктур в Африканських державах, зокрема в Нігерії та Екваторіальній Гвінеї. Ключовими торговими партнерами України, наприклад в регіоні Субсахарської Африки, назвав Нігерію, ПАР, Гану, Кот-Д'Івуар, Ефіопію, Сенегал. Підкреслив що найближчим часом Кабінетом Міністрів України буде затверджено Програму  співробітництва України з державами Африки на період 2013-2015 років.

Науковці Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України, Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка, аналітичної групи Da Vinci AG проаналізували сучасний стан та перспективи розвитку економічних відносин України з країнами Африки, висловили думку, що в Україні необхідна наукова африканістика, і як перший крок запропонували Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів спільно з НАН та МЗС України створити авторський колектив для підготовки аналітичної довідки та визначення пріоритетів розвитку економічних відносин з країнами Африки.

В кінці представники Африканської Ради та Африканського Центру від імені африканців учасників конференції висловили подяку її організаторам та впевненість в динамічному та ефективному розвитку економічного співробітництва України з країнами Африканського континенту.